LTC4054ES5-4.2#TRPBF
Yingxinyuan Int'l(Group) Ltd.
Contact Now
LTC4054ES5-4.2#TRPBF
Brand Name : Analog Devices Inc.
Model Number : LTC4054ES5-4.2#TRPBF
MOQ : 1PCS
Price : Negotiation
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 999999+PCS
Delivery Time : 2-7 work days
BatteryChemistry : Lithium Ion
NumberofCells : 1
Current-Charging : Constant - Programmable
ProgrammableFeatures : -
FaultProtection : -
ChargeCurrent-Max : 800mA
BatteryPackVoltage : 4.2V
Voltage-Supply(Max) : 6.5V
Interface : -
OperatingTemperature : -40°C ~ 85°C (TA)
MountingType : Surface Mount
Package/Case : SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Contact Now
LTC4054ES5-4.2#TRPBF
BatteryChemistryLithium Ion
NumberofCells1
ProgrammableFeatures-
FaultProtection-
ChargeCurrent-Max800mA
BatteryPackVoltage4.2V
Voltage-Supply(Max)6.5V
Interface-