TMS320VC5416PGE160
Yingxinyuan Int'l(Group) Ltd.
Contact Now
TMS320VC5416PGE160
Brand Name : Texas Instruments
Model Number : TMS320VC5416PGE160
MOQ : 1PCS
Price : Negotiation
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 999999+PCS
Delivery Time : 2-7 work days
Type : Fixed Point
Interface : Host Interface, McBSP
ClockRate : 160MHz
Non-VolatileMemory : ROM (32kB)
On-ChipRAM : 256kB
Voltage-I/O : 3.30V
Voltage-Core : 1.60V
OperatingTemperature : -40°C ~ 100°C (TC)
MountingType : Surface Mount
Package/Case : 144-LQFP
Contact Now
TMS320VC5416PGE160
TypeFixed Point
InterfaceHost Interface, McBSP
ClockRate160MHz
Non-VolatileMemoryROM (32kB)
On-ChipRAM256kB
Voltage-I/O3.30V
Voltage-Core1.60V